בית של יצירת פרטי עיצוב ממוחזרים

אודות גולן דור - עיצוב וביצוע

 

הסיפור של גולן דור משלב מעוף ויוזמה, עבודת כפיים ויצירה ובעיקר משיכה וכבוד לחומר גלם טבעי "מפעם" שאוצר זיכרון.

 

גולן התחיל את דרכו בתחום המסעדנות כשפתח חומוסיה קטנה וציורית בנווה צדק. הוא השתמש בכל החומרים שנשארו מהחנות הישנה, וריצף במו ידיו את המקום מהאריחים הישנים שנותרו, מגלגוליו הקודמים. בהמשך פתח את ה"ננה בר" בנווה צדק. כבר בתחילה הוא זיהה ב"חורבה" את היופי ויצר שימושים חדשים לכל "השאריות" שהיו במקום. לדבריו "הננה בר זה 400 מטר של מחזור ואספנות". 

 

לאחר מכן הקים עם אחיו את מלון הבוטיק "נוה צדק", יחדיו עיצבו את הסוויטות ויצרו את כל הפריטים שבהן. בהמשך פתח את "פרי הגפן" – חנות ובר יין ישראלי. את כל המקומות הוא בנה, שיפץ ועיצב במו ידיו עד הפרט האחרון, בסגנון הייחודי לו.

 

לגולן חוש לזהות פוטנציאל - כשהוא נכנס לבית ישן, מביט למעלה, למטה לצדדים הוא מיד מדמיין איך כל המקום יראה בסוף, עד הפרט האחרון. כך נוצר חזון עיצובי שלם: תחילתו במסד ובטפחות והמשכו ביצירה ובשיבוץ פרטי ריהוט ותאורה, המשלבים חומרי גלם איכותיים וחלקי עץ וברזל מפעם.

 

לאחר שנים ארוכות של מסעדנות ואירוח בלב ה"סצנה התל אביבית", כעת גולן בוחר להתמקד בעיצוב ורואה בחשיבות של הביתיות, הכנות והאומץ. פרטי העיצוב משתלבים בבית שבו מתקיימים חיים אמיתיים. הפריטים הופכים את החלל למקום אישי וייחודי.

 

כל פריט הוא מקורי וחד פעמי, ובו משתקפת תבונה ומעוף למזג ישן וחדש. גולן סבור ש"שאריות הן מצרך יקר, אפשר לעשות מהן משהו חדש". הוא אוסף קורות עץ, גזעים ישנים, דלתות מרתקות וברזלים עם סיפור, אשר משמשים לו מקור להשראה. בבית המלאכה הופכים אותם לפרטי עיצוב מקוריים ומסקרנים.

 

בפרטי הריהוט והעיצוב, במסעדות ובברים ובפרויקטים של הבניה והשיפוץ, תמיד משתמר ומשתקף סגנון עיצוב ייחודי, מלא השראה, המכבד את חומר הגלם בצורתו הטבעית.