תהליך היצירה והעיצוב

רהיטים מחומרים טבעיים וממוחזרים

גולן דור יוצא לשוטט בשוק הפשפשים, כדי לאסוף חלקי דלתות חלונות וברזלים מסקרנים. אלו חומרי הגלם וההשראה ליצירה שלו. כשגולן מוצא ברחוב חפץ עזוב, הוא אוסף אותו ואומר: "מעניין מה אפשר לעשות מזה".  בית ישן שמפרקים עבורו הוא, "מכרה זהב" והזדמנות ליצירה חדשה.

 

בבית המלאכה ממזגים חלקים ממוחזרים, בחומרי גלם איכותיים. על המדף - ארגז כלים עשיר וצוות מיומן שמפרזל, מלחים, מנסר, מפרק ומחבר. כאן יוצרים חיים חדשים בדלתות, חלונות ו"שאריות", ומשלבים אותם עם ברזל וזכוכית. במעוף ובתבונה הייחודיים לגולן, הוא משנה ייעוד של חפץ, מפיח חיים חדשים ברהיט ויוצר זהות חדשה ומקורית.

 

כל פריט עיצוב הוא ייחודי וחד פעמי, אין עוד אחד "בדיוק כזה". פרטי העיצוב שנוצרים מכבדים את החומר, כפי שפעם ידעו להעריך איכות. גולן מקפיד לשמר את החומר בצורתו הטבעית, עם "טבעות הגיל של העץ" וחספוסי הברזל. הרהיטים שנוצרים מקפלים בתוכם סיפור, כך שלעיתים אפשר לראות את "עדויות" הקיום הקודם של החומר, להיזכר ולהתגעגע.

 

פרטי העיצוב נאספים וקיימים בערבוביה, כמו בבית אמיתי, בו חיים תחת קורת גג אחת: חום, משפחתיות, בלאגן ורעש. הרהיטים מספרים על מי שיצר אותם וגר לצידם. פרטי הריהוט והתאורה מאופיינים ביושר, מקוריות ופשטות.

 

שימוש ברהיטים מחומרים ממחוזרים וחומרי גלם טבעיים, תורם לסביבה ולמאמץ האקולוגי, ויוצר מחזור חיים נוסף, שלא מתכחש לעבר, אלא יוצר הקשר חדש ומרגש.

 

סקרנותו ואהבתו של גולן לחומר, ליצירה, לפשטות ולמקוריות משתקפת: בפרטי העיצוב, ברהיטים המחודשים, בעבודות המסגרות והפרזול ובפרויקטים של הבניה והשיפוץ. הוא יוצר קסם שבמיזוג בין ישן לחדש ובין סתמי לבעל ערך.